Kalendář akcí

Akce Kategorie
Přednáška
Literární zastavení přiblíží vztah Franze Kafky a Mileny Jesenské, které byly adresovány Dopisy Mileně.
15. května, 19:00, Maiselova synagoga, Praha
Hra
Venkovní hra „Hledá se Odradek“ je založena na motivu jedné z Kafkových povídek a vybízí k hledání bájného tvora, díky kterému účastníci hry poznají Židovské Město v jeho původní urbanistické podobě – tedy před pražskou asanací.
od 1. dubna 2024 po celý rok, hra v ulicích Josefova
Výstava
Izraelský typograf Oded Ezer vystaví své výtvarné pojetí obálek dvaceti čtyř knih od autora Řehoře Samsy. Není přitom zcela jasné, zda tyto knihy či jejich údajný autor Řehoř Samsa kdy vůbec existovaly...
4. června 2024 - 30. 9. 2024, Galerie Roberta Guttmanna, U staré školy 153/3
pro děti
workshop pro děti - kreslení a psaní inspirované Odedem Ezerem a Franzem Kafkou
16. června 2024, Dílna Židovského muzea v Praze, Maiselova 15, Praha
diskuse
Zveme Vás na sérii přednášek a panelových diskuzí, které představí Kafkovy myšlenky v kontextu dnešní doby. Tři dny "nabité Kafkou".
17. - 20. června 2024, Maiselova synagoga, Praha
Přednáška
Literární vědkyně a překladatelka Veronika Tuckerová představí recepci Franze Kafky v komunistickém Československu. Přednáška v angličtině, tlumočeno do češtiny.
17. června 17: 00 Maiselova synagoga
diskuse
Literární vědkyně a překladatelka Veronika Tuckerová, spisovatelka Magdaléna Platzová a překladatel Ross Benjamin se zaměří na komplexní svět Franze Kafky a jeho interpretace napříč uplynulými sto lety. Moderátorem večera bude Seth Rogoff. Vstup volný, rezervace vhodná. Diskuse v angličtině, tlumočeno do češtiny.
17. června, 19:00 Maiselova synagoga, Praha
Přednáška
Spisovatelka a novinářka Elif Batuman přiblíží vztah Franze Kafky a Maxe Broda a Brodovu roli při uchovávání a interpretaci Kafkova díla. Vstup volný, rezervace vhodná. Přednáška v angličtině, tlumočeno do češtiny.
18. června 17:00 Maiselova synagoga, Praha
diskuse
Spisovatelky Magdaléna Platzová a Monika Zgustová vás seznámí s životními osudy Mileny Jesenské a Felice Bauerové a jejich vlivem na Kafkovo literární dílo. Večerem provází Petr Vizina. Diskuse v češtině. Na tuto akci nelze rezervovat místo, do vyplnění kapacit v místě konání - Knihovna Václava Havla.
18. června, 19:00, Knihovna Václava Havla
diskuse
Diskutujte s překladatelem Rossem Benjaminem a profesorem Danielem Medinem o tom, jaký byl Kafkův vztah k jeho židovské identitě. Večerem vás provede Seth Rogoff. Vstup volný, rezervace vhodná. Diskuse v angličtině, tlumočeno do češtiny.
19. června 17:00 Maiselova synagoga, Praha